1-20, összesen: 419

Hibrid nézet

  1. #1

    Alap

    van aki itt ért a PECTEL-hez?

  2. #2
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    580

    Alap

    Például a Motec mitől jobb mint a gyárikomputer? a gyárikomputerrel mi a baj?
    Bocsi hogy ennyit kérdezek, de egyszer ha összejön a lóvé én is evot akarok és szeretnék tisztában lenni az autó dolgaival

  3. #3
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet robee1328: Hozzászólás megtekintése
    Például a Motec mitől jobb mint a gyárikomputer? a gyárikomputerrel mi a baj?
    Bocsi hogy ennyit kérdezek, de egyszer ha összejön a lóvé én is evot akarok és szeretnék tisztában lenni az autó dolgaival
    szerintem utcára bőven elég a gyári ecu.. szinte mindent meglehet csinálni vele Evoban . ALS necces de én ugy tudom azt is lehet !

  4. #4
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    szerintem utcára bőven elég a gyári ecu.. szinte mindent meglehet csinálni vele Evoban . ALS necces de én ugy tudom azt is lehet !
    az ALS az ott kezdődik, hogy ki kell herélni a szervóféket- na soknál itt akad el a projekt. Enélkül meg nincs rendes ALS. Egyébként úgy tudom valamiféle ALS szerű dolgot el lehet érni ECUtek-el, de olyat nem mint egy progizható ECU-val. Nekem volt amikor akkora ALS volt állítva, hogy nem lassult a kocsi semmit gázelvételkor, úgy tolt, mint a barom :-)
    Kell egy jó program

  5. #5
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    az ALS az ott kezdődik, hogy ki kell herélni a szervóféket- na soknál itt akad el a projekt. Enélkül meg nincs rendes ALS. Egyébként úgy tudom valamiféle ALS szerű dolgot el lehet érni ECUtek-el, de olyat nem mint egy progizható ECU-val. Nekem volt amikor akkora ALS volt állítva, hogy nem lassult a kocsi semmit gázelvételkor, úgy tolt, mint a barom :-)
    Láttám én is valahol ecuflashel ( kb ugyan az mint az ecutek ) csináltak ALS-t de öszintén annyira nem értek hozzá h működik ez szoftveresen csak sejtem !
    jaja meg az abs ledobni de azért a többségnek elég az ALS arra h egyenesbe váltásoknál durrogjon lángoljon meg persze állóhelyzetben..

  6. #6
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Most rám gondolsz szemétláda!?

    Nálam diszkós als van csak nem lett kiherélve a fék!
    A fanyűvő!!

  7. #7
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Most rám gondolsz szemétláda!?

    Nálam diszkós als van csak nem lett kiherélve a fék!
    ha magadra veszed

    ui. : azért az alagútban milyen jó feeling az discos ALS is

  8. #8
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    76

    Alap Dr Varsányi Gergő újabb sikeres ambuláns műtétje!

    Szeretném megosztani legújabb kellemes tapasztalatomat, V.Gergő lelkiismeretes munkájáról.

    Tulajdonomba került egy teljesen gyári állapotú evolution IX-es.Gergővel telefonon egyeztetve megbeszéltünk pár apró módosítást a halk és stressz mentes kb :340 lóerő eléréséhez.
    Én meg is tettem a mindösszesen 25ezer ft-ba kerülő lépést ahhoz ,hogy ki engedjük a szellemet a palackból!
    Majd pár óra programozás és örült száguldozás eredménye, egy tökéletes utcai ninja!
    Az autó halkan suhan mint egy 1.6-os Skoda Octavia,de ha oda lépsz sem hangosodik.Az utastérben csak a turbó halk muzsikálását lehet észrevenni.
    A kocsi egy komfortos erőgép lett.Tudom ezt nem mindenki szereti de a teljesítmény magáért beszél!
    Nekem már egy kicsit elegem volt az éjszakai hó autózás hazaérte után még 2-3órát virrasztani a fül zúgás miatt.
    Nem is ez a lényeg ,hogy halk vagy hangos hanem a lelkiismeretes programozást szeretem volna most nyilvánosan is megköszönni Gergőnek!Ritka ,hogy az embert nem verik át egy ilyen történetben.........


  9. #9
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Köszi Sanyi, örülök hogy tetszik ! Tényleg egész jókat lép a 9es És már lehet Lájkolni is a hozzászólásokat

  10. Az alábbiaknak tetszik VGergo hozzászólása:


  11. #10
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    A mi autónk is "extrém gergősítést" kapott köszi még egyszer

  12. Az alábbiaknak tetszik carkillerz hozzászólása:


  13. #11
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Haltech-et is vállalsz?

  14. #12
    3r3r
    Vendég

    Alap külföldi online vásárlás

    sziasztok, mivel nem találok nagyon topicot erre és ez a topic pörög, így itt kérdezem, hátha tudtok segíteni.
    komplett vezérlés csere előtt állok és gyári alkatrészek beszerzésére tudtok nekem amerikai vagy országokból oldalakat mondani, akiket érdemes megkeresnem? nem tudom angolok a magyar árakhoz képest mennyiért szállítanak, az amerikaiak biztos látványosan olcsóbbak.
    a mitsubishi bizalomkártyám megvan, ahogy olvasom, az 5-10%-ot enged az alkatrészekből és a munkadíjból.
    vagy tudtok netán budapesten és környékén valakit, aki esetleg tudna segíteni saját vonalán gyári alkatrészek beszerzésében?
    köszönöm

  15. #13
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.979

    Alap

    Idézet 3r3r: Hozzászólás megtekintése
    sziasztok, mivel nem találok nagyon topicot erre és ez a topic pörög, így itt kérdezem, hátha tudtok segíteni.
    komplett vezérlés csere előtt állok és gyári alkatrészek beszerzésére tudtok nekem amerikai vagy országokból oldalakat mondani, akiket érdemes megkeresnem? nem tudom angolok a magyar árakhoz képest mennyiért szállítanak, az amerikaiak biztos látványosan olcsóbbak.
    a mitsubishi bizalomkártyám megvan, ahogy olvasom, az 5-10%-ot enged az alkatrészekből és a munkadíjból.
    vagy tudtok netán budapesten és környékén valakit, aki esetleg tudna segíteni saját vonalán gyári alkatrészek beszerzésében?
    köszönöm
    Hali, lehet olcso amerikabol, de en fizettem mar onnan postakoltseget , probald meg VGergot o szerintem az utolso alatetig tud mindent szerezni jo aron +1-2hetente rendel kintrol.
    EVO VIII GSR

  16. #14
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Na akkor tuningoljunk!

    Kérdésem az lenne, mi a csöcstől tud inditózás közben "megakadni" a motor, illetve azt hiszem kb egy fél fordulatra visszafelé fordulni????
    Először azt hittem, hogy a túl nagy előgyújtás miatt.
    20 fokot kapott, ellenben pöccre indult.
    Visszavettem 15 fokra az előgyújtást, igy már köszörülni kellett, de még igy is előfordult néha.

  17. #15
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
    Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
    OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
    Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
    Valóban ez az egyetlen oka?

  18. #16
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.129

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
    Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
    OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
    Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
    Valóban ez az egyetlen oka?
    Lehet hülyeséget írok de vállalom. Én úgy (is)hallottam hogy mivel hideg még a henger fala könnyebben kicsapodik az üzemanyag és ezért nagyobb az ellenállás és rosszabb az égés minősége. és ezért (is) van magasabb alapjárat, hogy ne okozzon gondot a megnövekedett ellenállás ill. rosszabb égés

  19. #17
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.979

    Alap

    Esetleg megfelelo olajnyomas miatt ?
    EVO VIII GSR

  20. #18
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Köszi a HSZ eket!

    Lancerregisterrel kezdtem. Ma jött is válasz éééssss SIKERÜLT!

    Magyarázat:

    Olvasni ki tudtam az ECU t de az ECUflash nem tudta értelmezni. Definition Filet kért. Megpróbálom elmagyarázni az én szerény tudásommal : Alapból az ECU n egy évjárathoz/autó típushoz tartozó adattáblák kapnak helyet. Képzeld el mint egy excelt. Ezek alapján vezérel az ecu. (időzítések, kompenzációk, max rpm érték ...) Programként fut rajta. Ezen ismert standard adatokat könnyű kiolvasni, mert tudjuk mit hol keressünk pontosan. ECUFLASH ben beolvassuk az adatokat , hozzá rendeljük a megfelelő évjárat/motor típushoz és már látjuk is a táblázatokat grafikus formában.

    A Gond akkor kezdődik, ha a Tuner extra táblákkal, kiegészítéssel látja el az ECU-t ezért a hozzárendelések elcsúsznak. ( Alapból egy nagy Krixkrax az egész, ha megnyitod amit linkeltem az előző hsz embe jegyzettömbbel érteni fogod). AZ ECU-t "okosítják". Dual map, stb ... Rajtelektronika. Kamu ALS... Ezért változik az egész. Számodra olvashatatlanná válik. PL Tephra Mode.

    Ezért van hozzá egy "Definition xml" file, ami kb "dekódolja" és helyére teszi a dolgokat. Nah ilyet küldött most nekem a Lancerregisteren az egyik srác.

    EVOSCAN- el csak olvasni tudod az autót. Logolni, AYC t légteleníteni. Amivel írni is lehet az az ECUFLASH. Kábelem van amúgy hozzá. Még egy Programozó plugot kell csinálnom. ( jack csati az Openport OBD eszközbe aminek a másik vége a megfelelő pinre van a kocsi OBD portja mellett csatlakoztatva).

    Komplett leírások, youtub videó hegyek vannak róla, hogyan is kell írni a kocsit. Mi mit jelent. Szerencsére nem tartják magukba. Ha valós ALS re illetve ECU által vezérelt traction controllerre, flex fuelra nincs igényed. (Userek 90%-a) felesleges a Motec, Gems, DTA ... Rengeteg 600 LE feletti autó szaladgál gyári ecuval. (viszont nincs Live ba írás- bár most olvastam ilyen opcióról is)



    Jaah a Ralliart ECU is gyakorlatilag egy gyári ecu, csak más alap program fut rajta + fehér dobozban van. (ECUFLASH el bármikor bármelyikre utólag ingyen fel lehet tenni. Elérhető a ralliart illetve a Mines rom is free)

    Tudom, hogy a fent említett komoly ECU-k mennyivel több védelemmel és tudással vannak ellátva. Ne kövezzetek meg, de nagy részük full felesleges. Főleg az Árukhoz képest.

    Ha hülyeséget írtam akk srry. Olvasott tudás. Pár 100 oldal fórum és qvasok óra youtube

  21. #19
    Bennfentes FQ-360 #044 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 05.
    Hely
    Miskolc
    Hsz-ok
    64

    Alap

    [QUOTE=simigeri;136724]Lehet, hülye a kérdés, de vállalom:
    Motor inditása után hidegen miért van magasabb alapjárat?
    OK, hogy dúsitani kell, de ettől még lehetne 1000 körül.
    Az egyetlen "válasz" amit a neten találtam, az az, hogy hamarabb melegedjen be a motor/viz/olaj.
    Valóban ez az egyetlen oka?

    Dúsabb keverék kell, hogy beinduljon, ennyi. Motorindítás után is leállna, ha hideg a motor és nem kap elég üzemanyagot.

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. VAG tuning
    By bunker in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 29
    Utolsó hozzászólás: 2016. 12. 09., 11:33
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 09:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 22:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 08:12
  5. Mazda GTR tuning alkatrészek
    By MES-Racing in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2008. 02. 15., 15:27

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva