Hali!

Csalókák ám ezek a mérések - én csak a Dynoproject padjára vagyok hajlandó felállni - mert az nagyon konzervatív és nem mond többet - az a papír amit láttam a linkeden olyan padról van ami azért szeret többet mérni.

Ma reggel megmértem negyedikben a 80-120-at - helyesebben felvettem videóra és onnan stoppereltem vissza, illetve előtte gps-el megnéztem, hogy pontosan mennyi a 80 és mennyi a 120 -hogy ne óra szerint átbaszós legyen, hanem valóságos. Nekem 4.5 másodperc alatt futja. (egyedül ültem az autóban - 1/4 tank - azaz kb 1680 kilogramm volt a tömeg - amennyire lehet szemre síkon mentem - külső hőmérséklet 17 fok volt)

Azt még nem tudom megmondani, illetve kicsit rosszul gondoltam - hogy milyen turbó van a seaton és milyen az enyémen - szóval én azt hittem VA-s turbó van a seaton - így amit elsőre írtam azért bocsánat - lehet, hogy van a kocsid 190 lovas vb-s turbóval, azok ténylegesen tudnak 200 körül ha ki vannak hajtva. Én valószínű VA-s turbóval megyek - de ez nem 100% - majd Petit megkérdem ha elérem. Amúgy én AJM motorral megyek - ami ugye csak 115 pacis eredetileg...

Üdvözöllek!

Gy.

Idézet Sz.Ricsi: Hozzászólás megtekintése
Őőő, sorry, nem fogalmaztam előbb egyértelműen Arra a 209 lovas leon mérésre úgy értettem a gyári motort, hogy mindene az, bele értve a gyári gt1749vb turbót is. Van rajta egy chip és egy 60-as rendszer, minden más érintetlen Ezzel csak azt akartam mondani hogy ezek szerint a gyári 150lovas turbóval el lehet menni maxban mondjuk 200 lóig, nyilván ott már koppon megy. Átlag chippnél húznak 20%-ot, tehát 150 lovas motor chippel kéne hogy tudjon 180-at mondjuk. A gt1749vb ahogy olvastam nem is egy rossz cucc, nagyobb (hideg és meleg oldala is) és többet tud mint a gt1749va ami pedig a 130 lovas 1,9PDTDI-n van. Az mondjuk tud 170-180HP körül. Neked nem lehet hogy gt1749va van fent és azért nem tudott 180lónál többet?

Ja, egyáltalán nem okoskodni akarok, meg semmi ilyesmi ez remélem látszik, nyilván sehol nem vagyok egy diesel gurutól, csak puszta érdeklődés
Ma mértem poénból egy 80-120at, negyedikben, 2 személlyel, 3\4 tank gázolajjal (saccra így 1550kg lehet a leon), így tud 5,6 secet.
Csak szimplán kíváncsi vagyok a tiédre, hasonlításképpen (nem az az érdekes hogy jobb vagy rosszabb e)