1-20, összesen: 30

Téma nézet

  1. #3
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Hali - grat a kocsihoz nekem volt seat leon turbóm - ugyan így első generációs, imádtam, de az 20 szelep 1.8 benzin volt aztán jól fossá is ment alattam - abból lett evo.

    1.9 pdtdi ügyben ha érdekel adok olyan embert aki konkrétan minden tud - de mindent - együtt dolgozik azzal a pasival aki ezeknek a motoroknak a gyári programját annó írta kint.. Janika is találkozott vele - kérdezd meg, ért-e a csávó a dieselekhez...

    Nekem is ő csinálta a kocsimat - nagyon lelkiismeretes és személyre szabottan hajlandó szöszmötölni bármilyen gondod van- nem tetszik a gázreakció, nem akarsz ennyi nyomatékot lentre, de kéne lóerő föntre- vagy tud vegyes dupla programos (kapcsolható) kocsit csinálni - egy takarékos, meg egy állat programmal stb. Írj püt ha kell a szám. Ja, nem sokaknak van gyári VW szoftvere - eredeti - és hozzá chip író gép - mert kb 2 millió ez így együtt - a többiek csak bénáznak.

    Amúgy tapasztalat, hogy érdemes a PD elemeket diagnosztizáltatni- hogy mennyi a hengerenkénti kompenzáció - egy valag hibát tudsz megelőzni ha rendben vannak a dolgok- illetve mivel a PD elemet a vezérműtengely hajtja, azt meg a szíj, érdemes a tuningolt kocsiknál sokkal gyakrabban cseréltetni a szíjat - nehogy elszakadjon (minél több adagot kérnek a PD elemtől annál jobban feszül a szíj...)

    Az is biztos, hogy nincs 190 lovas a kocsid - abból a turbóból nem lehet megcsinálni - én is azzal a turbóval megyek - ugyan úgy 150 lovas PD elemekkel - és 170 lovat futott a Dyno padon 2.3 bár csúcs nyomással (1.85 kitartott) Csak érdekesség képen egyszer azt kértem a Petitől, hogy leszarom mikor robban fel - legyen All In - ekkor 180 lovas volt 2.5 bár nyomás, 450 Nm nyomaték - lol - de nem tetszett a program karakterisztikája ezért "elgyengítettük" - most imádom és 6.2l/100-vel járok (első kerekes A6 - 1720 kiló - mérlegelve)

    Vigyázz rá!
    Köszi a sok okosságot, néhágy alap dologgal már képben voltam-vagyok, eddig egy 130 lovas pd passattal jártam 2 évig, mentme vele 70 ezret. Mondjuk az teljesen gyári volt.
    Van VAG-COM-om és kábelem hozzá, az alap dolgokra jó, pd elem korrekciót is lát vele az embert, plusz néhány alap adatot, azzal vizsgálgattam a passatot is anno, nem is volt baja.
    Majd megnézem a Leont is ha lesz egy kis időm, kíváncsi vagyok mekkora nyomáson megy. Ami még tetszik rajta hogy akkora IC van benne gyárilag majdnem mint a vízhűtő
    Egyenlőre marad így ahogy van, nekem megfelel, de azt az elérhetőséget majd el fogom kérni, ha netán lesz valami a géppel akkor jól jöhet majd

    Itt van egy link, mért adat 209 ló egy ilyen motorból chippel és kipufogóval, ez nem tudom mennyire lehet reális, érdekességnek jó. Egyébként ők csinálták az enyémre is a chippet elvileg:
    http://www.turbotuning.hu/referenciak/seat/3

    Tudsz a kocsidról valami rugalmassági adatot? Mondjuk egy 80-120 4.ben? Csak nagyjából
    Turbó pontosan mi van rajta? GT1749vb?
    Utoljára szerkesztette: Sz.Ricsi; 2014. 04. 26. 09:27-kor

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. ECU tuning
    By VGergo in forum Motor
    Hsz-ok: 418
    Utolsó hozzászólás: 2020. 10. 15., 07:46
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 09:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 22:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 08:12
  5. chip tuning
    By quattromann in forum Klubtagok - Zárt Topic!
    Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 01., 13:11

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva